„Archiwa – Kancelarie – Zbiory”
W 2005 r. wydany został pierwszy tom „Archiwów – Kancelarii – Zbiorów”, który w zamyśle redaktorów – Waldemara Chorążyczewskiego, Roberta Degena i Krzysztofa Syty – miał zainicjować serię wydawniczą pod tym tytułem. W 2008 r. opublikowany został tom kolejny, jednak zdaniem redakcji już wtedy, toruński ośrodek badań archiwalnych miał potencjał do realizacji nieco poważniejszego zadania. Dlatego w ostatnim roku pierwszej dekady XXI w. seria została przekształcona w czasopismo naukowe i w 2010 r. ukazał się pierwszy numer rocznika, oznaczony jako „1 (3)”. Pierwszym redaktorem naczelnym periodyku został Waldemar Chorążyczewski.
„Biblioteka Zarządcy Dokumentacji”
Inicjatorką serii wydawniczej jest Halina Robótka, która pracując nad ostateczną wersją opracowania pt. Współczesna biurowość. Zagadnienia ogólne odczuła brak opracowań o charakterze dydaktycznym, które mogłyby wesprzeć kształcenie archiwistów i zarządców dokumentacji w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Publikacja wspomnianego tomu w 2010 r. zainicjowała „Bibliotekę Zarządcy Dokumentacji”, a seria była początkowo tworzona przede wszystkim z myślą o studentach toruńskiej archiwistyki i zarządzania dokumentacją. Szybko okazało się, że wśród jej odbiorców znaleźć się mogą nie tylko adepci tych dyscyplin, ale i doświadczeni archiwiści nadzorujący narastający zasób archiwalny, opracowujący materiały archiwalne, koordynatorzy czynności kancelaryjnych oraz wszyscy wrażający nowoczesne rozwiązania do biurowości współczesnych instytucji.
„Toruńskie Konfrontacje Archiwalne”
Seria wydawnicza „Toruńskie Konfrontacje Archiwalne” jest nierozerwalnie połączona z cykliczną konferencją naukową pod tym samym tytułem. Inicjatorami serii byli Waldemar Chorążyczewski i Agnieszka Rosa. Poszczególne tomy ukazują się mniej więcej co dwa lata. Dotyczą problematyki poruszanej w czasie konferencji. Artykuły zamieszone w tomach często obrazują różne stanowiska i poglądy na sprawy archiwalne. Autorami tekstów są archiwistycy, nauczyciele archiwistyki, archiwiści z różnych typów archiwów, a także badacze z innych dziedzin, dla których archiwa i archiwalia są przedmiotem badań.
Pierwszy tom ukazał się w 2009 roku i poświęcony został problematyce archiwistyki jako dyscypliny badanej i wykładanej na uniwersytetach oraz praktykowanej w archiwach. Artykuły opublikowane w kolejnych tomach także są pokłosiem obrad i dyskusji prowadzonych w czasie konferencji Toruńskie Konfrontacje Archiwalne.